Humor rysunkowy

Czym jest humor obrazkowy? Czy jest to udana forma komentarza, którą upodobał sobie artysta figlarz? Czy rysunkowy humor nie nadużywa sytuacji i co gorsza, jest adekwatny dla wszystkich tematów? Na te pytania odpowiem wkrótce…poniżej.

Kwintesencją udanej satyry jest kulturalne i tematyczne skomentowanie wybranej sytuacji, zdarzenia lub osoby. Dowcipy rysunkowe mają to do siebie, że przekaz jest nie tylko zawarty w formie, ale również w doborze barw oraz symbolice, głęboko zakorzenionej w popkulturze. Niezbędny dla udanej próby zinterpretowania i stworzenia formy humoru rysunkowego jest dystans do danej sytuacji. Szczególnie przydaje się to w sferach „podwyższonego ryzyka” jakimi jest np…polityka.

Humor obrazkowy jest swojego rodzaju odreagowaniem na sytuacje, które w jakiś sposób nas dotykają lub zasługują na „specjalne potraktowanie”. Wśród wielu moich dowcipów rysunkowych znajdują się takie, które znajdują odwołanie w normalnych, życiowych sytuacjach, ale również będących na ustach wszystkich mediów i ludzi, których mijam na ulicy.

Moje prace zawierają odpowiednią dawkę humoru, nie za małą i nie za dużą. Wiele moich prac dotyka sfer życia, które nie wymagają komentarza, a jeżeli już to tylko w formie satyry. Mnóstwo sytuacji, które znajdują odzwierciedlenie w postaci moich dowcipów rysunkowych jest „z życia wzięte”. Zatem nie pozostaje mi nic innego niż zaprosić wszystkich zainteresowanych do podjęcia wyzwania jakim jest przeglądnięcie moich grafik – zapraszam i polecam, Mariusz Sopyllo.

Zobacz przykładowe dowcipy rysunkowe mojego autorstwa